İndirimli Fiyat! Satranç Daha Büyük Görüntüle

Satranç

Yeni

STEFAN ZWEİG

KORİDOR YAYINLARI

KORİDOR KLASİKLERİ

Format: Kitap
Barkod: 9786059702218
Cilt Durumu: Ciltli

Daha Fazla Detaylar

Daha Fazla Bilgi

Ürün Tanıtımı

En çok okunan klasikler, Türkiye’nin önde gelen çevirmenlerinin özenli çevirileri ve alanında uzman akademisyenlerin editörlüğünde okuyucularla buluşuyor.

Savaş sırasında Naziler tarafından tutuklanan ve çeşitli psikolojik işkenceler gördüğü bir hücreye kapatılan Dr. B. günün birinde sorgu odasındaki askıda bir kaputun cebinde küçük bir kitap bulur, bir satranç kitabı. Hiç bilmediği bu oyunla ilgili kitabı çalmayı başarır ve mutlak bir yalnızlığa mahkûm edilerek hiçliğin eşiğine itildiği odasında zihnini oyalayacak bir şey bulduğuna inanır, ancak tecritte ne satranç taşları ne de bir satranç tahtası olduğu için oyunun inceliklerini öğrenirken dâhilik ile deliliğin sınırlarında gezer. Suçsuzluğu ispatlanıp salıverildiğinde bir gemi yolculuğunda dünya satranç şampiyonu ile iki yolcunun oyununda kendini bir anda taktik veren ses olarak bulur, sonra da kendisine birebir bir maç teklif edildiğinde artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiştir.

“Zihinsel yurdu Avrupa’nın” yıkımına tanık olan, buna katlanamayan ve 1942’de hayatına son veren Stefan Zweig’ın dönemin tarihsel arka planını da gözler önüne seren ve soluk soluğa okunan bu çarpıcı anlatısını Çağlar Tanyeri’nin özenli çevirisiyle sunuyoruz.

Özellikler

Basım Dili: Türkçe

Orijinal Dil: Almanca

Basım Yeri: Türkiye - İstanbul

Sayfa Sayısı: 88

En / Boy: 13,50 / 21,00 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Eylül 2016

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen : Çağlar Tanyeri

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

Satranç

Satranç

STEFAN ZWEİG

KORİDOR YAYINLARI

KORİDOR KLASİKLERİ

Format: Kitap
Barkod: 9786059702218
Cilt Durumu: Ciltli

Bir Yorum Yaz